Podstawa prawna
Kierownictwo w Domu Pomocy Społecznej
O grupie
Galeria zdjęć‡ grupy
O nas w mediach
Dom Pomocy Społecznej w Szczytnie
Filia Domu Pomocy w Spychowie


Miłość odnaleźli w szczycieńskim DPS-ie

26.09.2012 14:41:32


      O tym, że miłość potrafi zjawić się w najmniej oczekiwanym momencie, przekonali się państwo Brygida Siedlarek i Andrzej Dudko, którzy w 2010 roku zamieszkali i poznali się w Domu Pomocy Społecznej w Szczytnie, a 29 września tego roku pobrali się.

- Żyć samemu nie jest łatwo. We dwoje – jest sens i cel – stwierdzają państwo młodzi.

      Pani Brygida jest z wykształcenia Kucharzem i pochodzi z Ostródy, pan Andrzej z Sępopola, a z wykształcenia jest Monterem Konstrukcji Drewnianej i nigdy wcześniej nie był żonaty – jak twierdzi wolny tryb życia mu odpowiadał.

Poznali się na spacerze, potem były rozmowy przy kawie i bezinteresowna pomoc.

- Nigdy wcześniej nie przypuszczałam, że znajdę w DPS-ie  swoją drugą połowę. Nigdy nie myślałam, że jeszcze raz wyjdę za mąż, po śmierci męża- mówi pani Brygida.       

Na ślub zdecydowali się dość szybko, by uciszyć wszelki plotki i nie siać zgorszenia.Dzień ślubu był dla nich wielkim przeżyciem.

 - Pracownicy DPS-u  zgotowali nam taką niespodziankę, jakiej nigdy się nie spodziewaliśmy- twierdzą.

Tego dnia już od samego rana czuć było weselny klimat.  O godz. 10 kapelan Domu ks. Edwardodprawił Mszę Św. w intencji nowożeńców i udzielił im Bożego Błogosławieństwa. Potem były kolejne końcowe przygotowania m.in. strojenie samochodu. Atmosfera była gorąca, wszyscy byli podekscytowani tym wydarzeniem.

W USC  z życzeniami dla nowożeńców pospieszyli m. in.  personel z panią dyrektor Jolantą Dunaj- Tarkowską na czele, mieszkańcy Domu oraz rodzina. Jak na tradycyjne wesele przystało nie zabrakło lampki szampana, „bramy”, powitania chlebem i solą, trzypiętrowego tortu, czy „wykupin”.

Jak mówią pracownicy z długoletnim stażem - ponoć ślub kiedyś tam był w DPS-e , ale bardzo dawno i nie tak uroczysty. Na nową Drogę Życia para otrzymała dwuosobowy pokój z łazienką.

Zatem pozostało nam życzyć  im  – 100lat w szczęściu, zdrowiu i w miłości.

 

 

© Oprogramowanie Meteoryt