Podstawa prawna
Kierownictwo w Domu Pomocy Społecznej
O grupie
Galeria zdjęć‡ grupy
O nas w mediach
Dom Pomocy Społecznej w Szczytnie
Filia Domu Pomocy w Spychowie


Zjazd w Mikoł‚ajkach

20.07.2010 10:27:00


 Dnia 15go czerwca odbył się w Mikołajkach pierwszy jednodniowy zjazd Domów Pomocy Społecznej przy udziale Środowiskowych Domów Samopomocy. Odwiedziły nas Dom ze Szczytna, Pisza, Giżycka oraz Ukty. Spotkanie to zostało zorganizowane przez Kierownika Ewangelickiego Domu Opieki „ARKA” przy pomocy Pani Kierownik oraz wszystkich terapeutów ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Mikołajkach. Patronat nad zjazdem sprawowała Pani Dyrektor Janina Czudek, która rozpoczęła imprezę krótkim powitaniem. Bardzo ważnym punktem programu okazał się występ Uczestników ze Środowiskowego Domu przy Ewangelickim Domu Opieki „ARKA” pt: „Modowy zawrót głowy”. Po czerwonym dywanie przeszły „gwiazdy” światowych wybiegów, znana wszystkim projektantom oraz krytykom mody Lady RaRa. Ponad to na wybiegu można było dostrzec indyjską modelkę Jasmine, hawajską Super Star Miss Iwonę Żbikowski a także prawdziwego Cowboya z Zachodnich Mikołajek Martina Eastwooda. Wszystkie stroje zostały zaprojektowane i wykonane w Domu Mody "Piada", w który zamieniła się pracowania krawiecka Ś.D.S. Mikołajki pod kierunkiem terapeutki  p. Renaty Jaźwińskiej. Trud przygotowania pokazu przez terapeutów oraz zaangażowanie podopiecznych został nagrodzony wielkimi brawami. Najbliższych dniach Uczestnicy wybiegu ruszają w trasę. Rozpoczynają od Baranowa, Gołdapii i Ełku.
                Drugim ważnym punktem programu był występ muzyczny w wykonaniu zespołu wokalnego "Christopher" z D.P.S. w Szczytnie. Zespół, który gra od 2005 roku przeżywał u nas swoje małe 5-lecie. Przy ich muzyce bawiono się ponad trzy godziny. Organizatorzy zadbali również o to, aby goście nie czuli ani głodu ani pragnienia.

Wszyscy będący na imprezie zajadali się wspaniałymi daniami z grilla, sałatkami, którymi każdy dom nas poczęstował a zostały zrobione i przywiezione właśnie przez nich, oraz pysznymi ciastami popijając soki oraz kawę, herbatę.
Spotkanie to udało się zorganizować dzięki pomocy jak zawsze otwartego na nasze prośby Pana Eligiusza Kamińskiego, który służy nam, jak co roku namiotem i sceną. Wspaniałego nagłośnienia firmy BTS Pana  Bartosza Grabowskiego za pomoc w nagłośnieniu wszystkich naszych imprez oraz pracownikom dbającym o jakość dźwięku – Marcinowi Chabowskiemu i Michałowi Chabowskiemu. Firmie Aber oddział w Olsztynie, dostarczającej nam produkty spożywcze do E.D.O.ARKA.

Drodzy mieszkańcy i nie tylko.

Już teraz pragniemy zaprosić Państwa na V Zjazd Środowiskowych Domów gdzie 3-go sierpnia na terenie przed Ewangelickim Domem Opieki „ARKA” Parafii Ewangelicko-Augsburskiej odbędzie się prezentacja przyjezdnych domów. Zaraz potem koncert zespołu FerVor z Górowa Iławeckiego oraz inne ciekawe atrakcje.

Piotr Czudek

© Oprogramowanie Meteoryt