Podstawa prawna
Kierownictwo w Domu Pomocy Społecznej
O grupie
Galeria zdjęć‡ grupy
O nas w mediach
Dom Pomocy Społecznej w Szczytnie
Filia Domu Pomocy w Spychowie


Dzień Godności w Jezioranach

24.05.2010 10:13:11


Dzień Godności w Jezioranach

   Europejski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zaistniał po to, by uzmysłowić nam, że ci ludzie, tak samo jak my, kochają, bawią się, radują, płaczą czy cierpią. Terapeuci i opiekunowie, którzy prowadzą terapie zajęciowe, wiedzą jak twórczy są to ludzie, dlatego też dnia 7 maja w Jezioranach zorganizowany został już kolejny raz Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, w którym uczestniczyli Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Szczytnie.

Takich dni powinno być w roku 365 i jeszcze jeden więcej - tymi słowami Arkadiusz Paturej, wicestarosta olsztyński otworzył kolorową imprezę, która odbyła się w sali sportowej w Jezioranach. Potem przyszedł czas na zmagania sportowe. Wzięli w nich udział przedstawiciele wszystkich domów pomocy, warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków szkolno-wychowawczych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Rywalizowało i bawiło się łącznie 156 zawodników z opiekunami z 20 placówek regionu.      

Podczas imprezy zebranych zabawiał muzyką discopolową DJ Józek - człowiek orkiestra z Nidzicy oraz Miś Uszatek - maskotka rozgrywek, która nie nadążała ustawiać się do zdjęć. Miłą niespodzianką był występ rycerski pod przewodnictwem Jacka Ordowskiego, w którym czynnie uczestniczyli zawodnicy. Gościnnie wystąpił też nasz zespół „Christopher” - swoją muzyką porwał tłumy do tańca, aż szkoda było przerywać zabawę.

W trakcie imprezy odbył się konkurs plastyczny dla wszystkich chętnych „Utrwal Dzień Godności". Uczestnicy malowali symbole kojarzące im się z Dniem Godności. Technika i narzędzia dowolne, więc było też malowanie palcami na arkuszu papieru o długości 50 metrów. Wszystkim drużynom wręczono puchary, kubki z logo imprezy, dyplomy. Zakończenie uświetnił wybuch petard scenicznych, który wywarł ogromne wrażenie na uczestnikach imprezy. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Szczytnie wrócili pełni wrażeń z myślą o tym aby w przyszłości Dzień Godności był wpisany również w kalendarium imprez ich Domu.

 

© Oprogramowanie Meteoryt