Podstawa prawna
Kierownictwo w Domu Pomocy Społecznej
O grupie
Galeria zdjęć‡ grupy
O nas w mediach
Dom Pomocy Społecznej w Szczytnie
Filia Domu Pomocy w Spychowie


Wodna Spartakiada Wodnik Szuwarek

03.07.2009 11:11:50


WystÄ?p grupy wokalnej Christopher

Dnia 23 czerwca grupa mieszkańców naszego Domu wraz z opiekunami wyruszyła do Tomaszkowa na Spartakiadę Wodną "Wodnik Szuwarek I". Prężna siedmioosobowa  załoga w składzie: mieszkańcy - Pieryni Jan, Miron Prusaczyk, Władysław Drozdowski, Grzegorz Leśnik, Jerzy Bach oraz opiekunowie - Dariusz Jasiński i Krzysztof Fuks na długo przed wyjazdem na spartakiadę przygotowywali się do sportowych zmagań.

Najwięcej pracy i pomysłowości reprezentanci naszego Domu włożyli w zaprojektowanie i wykonanie pojazdu wodnego potrzebnego do wzięcia udziału w konkurencji: Pływanie na "bele czem".  W spartakiadzie wzięło udział 13 ekip z Domów Pomocy województwa Warmińsko - Mazurskiego i nie tylko. Wszyscy dzielnie uczestniczyli w przygotowanych konkurencjach, a mianowicie:

1. Pływanie na "bele czem" - konkurencja drużynowa

2. Puszczanie kaczek na wodzie

3. Przyciąganie dętki do brzegu

4. Poławianie pereł

5. Łapanie woreczków z wodą

6. konkurs wędkarski

7. Rzut pilką do kół ratunkowych

8. Budowanie najwyższej wieży z piasku

9. Wyścigi rowerów wodnych

10. Pokaz mody plażowej na wesoło

Wszyscy świetnie się bawili, a czas płynął szybko w przyjaznej atmosferze.  Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na grilla i wspólną zabawę taneczną, gdzie mieszkańcy naszego Domu (grupa wokalna Christopher) zaprezentowali  w utwory biesiadne oraz disco - polo.

Największa niespodzianka czekała naszych mieszkańców na drugi dzień, gdy zostały ogłoszone wyniki zawodów. Okazało się, że I Spartakiadę Wodną "Wodnik Szuwarek" wygrała właśnie ekipa ze Szczytna. Cała nasza rodzima reprezentacja wróciła do DPS Szczytno w doskonałych humorach, oczywiście z dyplomem, pucharem oraz pamiątkami z Tomaszkowa. Zwycięzcom spartakiady pogratulował Dyrektor DPS w Szczytnie Pan Henryk Wilga  zapraszajac wszystkich uczestników na słodki poczęstunek. Po spartakiadzie zostały miłe wspomnienia i okres oczekiwania na następną w przyszłym roku.

 

 

 

© Oprogramowanie Meteoryt