Podstawa prawna
Kierownictwo w Domu Pomocy Społecznej
O grupie
Galeria zdjęć‡ grupy
O nas w mediach
Dom Pomocy Społecznej w Szczytnie
Filia Domu Pomocy w Spychowie


...spod przymknietych powiek tęczy...

17.03.2009 12:54:15


Dnia 17.03.2009r. mieszkańcy DPS w Szczytnie zostali zaproszeni na spotkanie autorskie twórców Tomiku Poezji i Prozy pod hasłem: "...spod przymknietych powiek tęczy..." zorganizowane przez Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Osób  Niepełnosprawnych w Szczytnie, które odbyło się w restauracji "Zacisze'. W spotkaniu uczestniczyli nasi mieszkańcy - twórcy nagrodzonych utworów literackich w corocznych przeglądach twórczości osób niepełnosprawnych:

Pani Anna Ossowska

to delikatna, krucha kobietka z głową pełną wspomnień. Dom rodzinny to jej mekka, gdzie bardzo często powraca myślami. To tęsknota za tym, co ważne w jej życiu. I tak zrodziła się jej poezja.

Pan Tadeusz Sulżycki

Mężczyzna w sile wieku, drobnej postury, włosy rozwiane, szpakowate. Zamyślony, rozmarzony, uśmiechnięty. To Pan Tadeusz Sulżycki, mieszkaniec naszego Domu. Jest nie tylko poetą, ale i malarzem, który pędzlem i piórem maluje swój świat.

Pani Alicja Lejszo

To nie tylko poetka, ale też Pianistka, o kruchej duszy artystki. Jest pełna rozterek i dylematów, jakie niesie nam życie, a które stały się motorem jej twórczości

Janina Piętka

Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki jest mój świat? To częste pytania, które sobie zadaje. Plątanina myśli, pojedynczych słów, zdań, które tak trudno nie kiedy zrozumieć. Moja poezja to próba odpowiedzi na pytania stawiane przez życie, ... moje życie.

 

© Oprogramowanie Meteoryt