Podstawa prawna
Kierownictwo w Domu Pomocy Społecznej
O grupie
Galeria zdjęć‡ grupy
O nas w mediach
Dom Pomocy Społecznej w Szczytnie
Filia Domu Pomocy w Spychowie


Dzień Rodziny w DPS w Szczytnie

13.06.2015 10:58:31


Dzień Rodziny w DPS w Szczytnie już na stałe wpisał się w kalendarium Domu, w tym roku miał on miejsce 13 czerwca.

Impreza została zorganizowana dla rodzin, znajomych i przyjaciół mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała spotkaniom i biesiadzie rodzinnej.

Święto Rodziny ma dwa główne cele: z jednej strony jest to okazja do integracji mieszkańców między sobą, a z drugiej, impreza ta to dla wielu podopiecznych okazja do podtrzymania istniejących więzi rodzinnych. Mieszkańcy DPS pieczołowicie przygotowywali się do imprezy, poczynając od doboru stroju, poprzez występy sceniczne. Na początku gościom zaprezentował się zespół wokalny „ Christopher” oraz uczestnicy grupy teatralnej działającej przy naszym Domu. Następnie gościnnie  wystąpiły zespoły muzyczne tj: „Knieja”, Kreolia - Kraina Kreatywności”, „Okej” oraz młodzież z Gimnazjum nr 1 w Szczytnie. Przy dźwiękach muzyki Mieszkańcy oraz ich rodziny bawili się znakomicie, a w przerwach między tańcami delektowali się specjałami z grilla oraz innymi pysznościami przygotowanymi przez dział żywienia. Dla miłośników słodyczy panie kucharki upiekły pyszne ciasta, a dla ochłody serwowano lody owocowe. Dodatkowymi atrakcjami podczas pikniku rodzinnego były konkursy z nagrodami oraz stoisko strzeleckie wystawione przez grupę ASG. Tegoroczne obchody Święta Rodziny dostarczyły wszystkim uczestnikom dużo radości, przyjemnych doznań i nie zapomnianych wrażeń.

W tym roku przyjechały do nas „nowe rodziny", było wiele osób, które gościły po raz pierwszy w naszych progach. Cieszymy się, że Dni Rodziny zyskują coraz większą popularność i goście przybywają w coraz liczniejszym składzie. Dla naszych mieszkańców jest to czas nieopisanej radości. Wizyta rodziny jest zaszczytem, na który mogą sobie pozwolić tylko nieliczni z mieszkańców. Wiele rodzin nawet nie zdaje sobie sprawy z faktu, że ten dzień jest tak znaczący w życiu mieszkańca Domu Pomocy Społecznej.

Dlatego dziękujemy tym rodzinom, które mogły przybyć i wspólnie z nami kultywować rodzinne tradycje.

Dziękujemy również wszystkim osobom, instytucjom, które nam okazały życzliwość i dobre serce w realizacji zadań organizacyjnych.

 

© Oprogramowanie Meteoryt