Podstawa prawna
Kierownictwo w Domu Pomocy Społecznej
O grupie
Galeria zdjęć‡ grupy
O nas w mediach
Dom Pomocy Społecznej w Szczytnie
Filia Domu Pomocy w Spychowie


„VI Mazurska Kulinariada - Smaczne Piasutno 2014”

10.07.2014 10:26:16


  Dnia 10.07.2014 wzorem lat ubiegłych Mieszkańcy naszego Domu wzięli udział w imprezie plenerowej pod nazwą „VI Mazurska Kulinariada - Smaczne Piasutno’2014”, która odbyła się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Piasutnie.

Tegoroczna impreza przeprowadzona została w nieco odmiennym kształcie. Oprócz zmagań kulinarnych Gospodarze zorganizowali konkurs plastyczny na kompozycję z suchych nasion, której tematem był pejzaż mazurski. Wszystkie prace zgłoszone do konkursu przedstawiały się imponująco. Kipiały zapachem kwiatów, łąk, pól i oczywiście wody z mazurskich jezior.

Hasłem przewodnim tegorocznej Kulinariady były „Kanapkowe wariacje na wakacje”.  Nasza drużyna w składzie: Panie Janina Piętka i Joanna Mieczkowska wykonała pastę szpinakowo – czosnkową (z produktów z naszego ogródka). Poza wyjątkowym smakiem wszystkie potrawy cieszyły oko Jurorów i obserwatorów swoim oryginalnym wyglądem, w którym uczestnicy konkursu prześcigali się  pomysłowością i starannością wykonania.  

Oprócz zmagań kulinarnych uczestnicy brali udział w zabawie tanecznej i mini zawodach sportowych. Pogoda i humory dopisały, pełni wrażeń wróciliśmy do Domu z nadzieją, że za rok znów się spotkamy. 

 

 

© Oprogramowanie Meteoryt