Dom Pomocy Społecznej w Szczytnie
Filia Domu Pomocy w Spychowie

VII Wojewódzki Integracyjny Turniej Gier Świetlicowych

09.04.2014 13:59:24

Dnia 09.04.2014r. w Hali im. Huberta Wagnera, dzięki uprzejmości Burmistrz Miasta Szczytno  odbył się VII Wojewódzki Integracyjny Turniej Gier Świetlicowych. Patronatem  turnieju był Starosta Szczycieński Pan Jarosław Matłach, a organizatorem całej zabawy  był Środowiskowy Dom Samopomocy w Szczytnie. W VII Wojewódzkim Integracyjnym Turnieju Gier Świetlicowych uczestniczyły zarówno ośrodki z województwa Warmińsko-mazurskiego oraz  goście z województwa Mazowieckiego. Łącznie do  zmagań w turnieju  stanęło 20 drużyn. Zawody odbywały się w  6 konkurencjach m.in. kręgle, rzut piłką do kosza, , slalom, warcaby, puzzle oraz konkurs wiedzy ogólnej „Jan Paweł II Święty od zaraz” Ostatnia konkurencja była związana z obchodami kanonizacji Jana Pawła II przypadająca w tym roku. Pytania przygotowane dla  zawodników  były bardzo trudne,  za to uczestnicy  stanęli na wysokości zadania ,swoimi odpowiedziami reprezentowali wysoki poziom wiedzy. Konkurencją, która wzbudziła największe emocje zaproszonych gości był wyścig terapeutów w „gaciach”. Zwycięzcami zostali Panowie z Miejskiego ŚDS w Lidzbarku Warmińskim, zdobywając tytuł „Mistrza szybkich gaci” I miejsce zajęły: Powiatowy ŚDS w Lidzbarku Warmińskim oraz Miejski ŚDS w Lidzbarku Warmińskim, zdobywcą II miejsca został, ŚDS w  Sąpłaty. Puchar za III miejsce otrzymały: ŚDS w Ukcie  oraz ŚDS w Bartoszycach.  Książki  „Powiat Szczycieński przeszłość współczesności  a puchary ufundował Starosta Szczycieński, zaś statuetki  zostały przygotowane przez terapeutów ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Szczytnie.