Podstawa prawna
Kierownictwo w Domu Pomocy Społecznej
O grupie
Galeria zdjęć‡ grupy
O nas w mediach
Dom Pomocy Społecznej w Szczytnie
Filia Domu Pomocy w Spychowie


"Zakręcona akcja" - spotkanie z Wiktorią

09.04.2013 14:58:41


We wtorek 9 kwietnia 2013r. o godzinie 10.00 w świetlicy naszego Domu, odbył się półfinał I edycji akcji charytatywnej „ZAKRĘCONA  AKCJA”.

Akcja rozpoczęła się rok temu i polegała na zbiórce różnego rodzaju plastikowych nakrętek, zakrętek, kapsli, korków, wieczek i pokrywek  - po napojach, sokach, kosmetykach, środkach chemicznych itp. Apel skierowany był do Mieszkańców oraz pracowników naszego Domu.

Półfinał zaszczyciła swoją obecnością 15 letnia Wiktoria Góralska, na rzecz której zbierane były nakrętki. Wraz z rodzicami, kolegami i koleżankami ze Stowarzyszenia „Promyk” w Szczytnie. Spotkanie miało na celu podsumowanie akcji oraz  przekazanie nakrętek rodzicom dziewczynki, ale przede wszystkim poznanie Wiktorii.

Dla gościa honorowego oraz jej przyjaciół przygotowane zostały liczne atrakcje m.in.: dogoterapia (dzieci mogły pobawić się z psem rasy labrador o imieniu Fanta), wysłuchały koncertu muzycznego, przygotowanego przez młodzież gimnazjalną. Wszyscy mogli skosztować wypieków przygotowanych przez Mieszkańców. Atmosfera była serdeczna i przyjacielska. Wszyscy doskonale się bawili i liczą na kolejne spotkanie.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży plastiku zostaną przekazane na wózek inwalidzki dla Wiktorii. Dziś już wiemy, że przez ten okres przy współpracy Caritas udało się uzbierać w sumie 5 ton nakrętek. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie i wsparcie wielu osób. Trzeba przyznać, że akcja poruszyła serca naszych Mieszkańców, a także ludzi z okolicy i nie tylko…

 

Przypominamy, że akcja nie ustaje i trwa dalej. Przez kolejny rok prowadzimy zbiórkę plastikowych nakrętek dla Wiktorii.

Zachęcamy, przyłącz się do akcji!

           

Pamiętajmy – każda plastikowa nakrętka jest ważna i potrzebna!!!

 

© Oprogramowanie Meteoryt