Podstawa prawna
Kierownictwo w Domu Pomocy Społecznej
O grupie
Galeria zdjęć‡ grupy
O nas w mediach
Dom Pomocy Społecznej w Szczytnie
Filia Domu Pomocy w Spychowie


GALA WRĘCZENIA NAGRÓD LAUREATOM KONKURSU PEFRON

06.11.2012 14:46:08


W dniu 6.11.2012 r. p. Antoni Zalewski Mieszkaniec naszego Domu odebrał nagrodę wyróżnienia w X Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „ Sztuki Osób Niepełnosprawnych”. Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się w Zamku Królewskim w Warszawie. Tegoroczna edycja konkursu zorganizowana przez PEFRON nosiła tytuł „Olimpijczyk, Olimpijczycy”.

Gala rozpoczęła się wernisażem wystawy prac nagrodzonych i wyróżnionych. Po oficjalnym powitaniu rozpoczął się najbardziej oczekiwany moment - wręczenie  nagród. Nagrody wręczali znakomici goście wraz z członkami Centralnej Komisji Konkursowej. P. Antoni Zalewski otrzymał piękny dyplom z reprodukcją swojej pracy oraz nagrody rzeczowe m. in. koszulkę z  nadrukiem własnej pracy i zestawy profesjonalnych artykułów plastycznych. Tę część gali zakończyło wspólne zdjęcie laureatów i gości oraz uroczysty lunch, który odbył się w historycznych wnętrzach Sali Rady Zamku  Królewskiego. Następną atrakcją był niezwykły koncert w wykonaniu zespołu Glass Duo wraz z kwartetem smyczkowym. Występ okazała się przeżyciem  wyjątkowym ze względu  na brzmienie unikalnego instrumentu. Artyści zagrali na szklanej harfie.

Praca pana Antoniego Zalewskiego nosi nazwę „Wszyscy mamy wspólny cel ’’ została ona wykonana techniką batiku i  zdobyła wyróżnienie w kategorii  tkanina i aplikacja.

 

© Oprogramowanie Meteoryt