Podstawa prawna
Kierownictwo w Domu Pomocy Społecznej
O grupie
Galeria zdjęć‡ grupy
O nas w mediach
Dom Pomocy Społecznej w Szczytnie
Filia Domu Pomocy w Spychowie


Przyjaźnie... Odkrywczo..., czyli wyprawa do Fundacji „ZWIERZĘTA EULALII”

26.09.2012 01:00:00


26 września 2012r. środa rano, piękna, słoneczna pogoda. Z optymistycznym nastawieniem, uśmiechem na twarzy i pełnym koszem czerstwych bułek wyruszyliśmy samochodem na wyprawę do niezwykłego świata..świata zwierząt.

Pod przewodnictwem pani Eulalii, założycielki Fundacji „ZWIERZĘTA EULALII” w miejscowości Zyzdrojowa Wola, przemierzamy zielone tereny, wędrując kolejno we wszystkie zakątki tego wyjątkowego miejsca. Podziwiamy i karmimy pieczywem piękne kolorowe ptaki, kury, gęsi, indyki, przeróżne czworonogi – świnki wietnamskie, kozy, owce, barany, konie, bawimy się z olbrzymimi  ale jakże przyjaźnie nastawionymi  psami ( Odi, Mili, Rudi, Cygan ). Przystajemy przy ogrodzeniach, by dobrze się przyjrzeć zwierzętom, podziwiać, karmić i zrobić zdjęcia. Zainteresowało nas bardzo to miejsce i to w jaki sposób funkcjonuje. Chcieliśmy dowiedzieć się czegoś więcej o tych cudownych zwierzętach… Pani Eulalia oprowadziła nas po stajni, usłyszeliśmy historię mieszkających tam koni, psów, kotów…

Znajdujemy też chwilę na odpoczynek i lekki wzmacniający posiłek – mieliśmy tam zorganizowane ognisko.  Nie czujemy upływu czasu, rozbawieni i zafascynowani otaczającym nas światem, zmierzamy ku końcowi wizyty. Trochę żal wyjeżdżać ale perspektywa kolejnych odwiedzin zaprzyjaźnionych zwierząt prowadzi nas powrotną drogą do Domu. Po tym wszystkim co usłyszeliśmy i zobaczyliśmy dzięki Fundacji dowiedzieliśmy się wiele na temat zwierząt. Wracamy szczęśliwi i bogatsi w nowe doświadczenia, pełni wrażeń, których inni mogą nam pozazdrościć.

 


 

© Oprogramowanie Meteoryt