Podstawa prawna
Kierownictwo w Domu Pomocy Społecznej
O grupie
Galeria zdjęć‡ grupy
O nas w mediach
Dom Pomocy Społecznej w Szczytnie
Filia Domu Pomocy w Spychowie


Konkurs Literacki „ Spychowskie pożegnanie lata”

13.09.2012 12:58:36


W dniu 13 września 2012 r. w Domu Pomocy Społecznej w Szczytnie w Filii w Spychowie odbył się I Konkurs  Literacki „ Spychowskie  pożegnanie lata”.

Impreza miała na celu popularyzowanie kultury żywego słowa, budowanie wspólnoty osób niepełnosprawnych i ich integrację, wyzwalanie radości z obcowania z poezją i przyrodą.

Tematy konkursu były następujące: „ Pożegnanie lata” oraz „ Z przyrodą za pan brat”.

Uczestnicy prezentowali po dwa utwory, które nawiązywały do w/w tematyki.

Z możliwości uczestnictwa skorzystało wiele placówek w tym Nasz Dom. Mieszkanki, które wzięły udział w konkursie to: pani Anna Ossowska z autorskim wierszem pt. „ Mazury” oraz Izabela Rudnicka z wierszem pt. „Słoneczniki” i „ W lesie”. Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem i przedstawieniem gości przez panią Danutę Skonieczną – kierownika Filii w Spychowie i oficjalnym otwarciem imprezy przez panią dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Szczytnie Jolantę Dunaj-Tarkowską.

Uczestnicy kolejno przedstawiali przygotowane utwory literackie, recytując je lub śpiewając przy akompaniamencie instrumentów muzycznych. Występy przebiegały w bardzo przyjaznej i wesołej atmosferze. Występujący swoimi literackimi zdolnościami przysporzyli widzom wiele wzruszeń, radości, a nawet łezki w oku. Ich zmagania oceniało jury, które miało nie lada problem w wyłonieniu zwycięzcy. Kiedy szanowne jury udało się na obrady wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali przez gospodarzy na słodki poczęstunek oraz super „Babkę ziemniaczaną” i pyszności z grilla.

Po sytym posiłku nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów, które niezmiernie ucieszyły uczestników. Impreza okazała się bardzo udana, mamy nadzieję, że spotkania będą miały charakter cykliczny i spotkamy się znów za rok.

 

© Oprogramowanie Meteoryt