Podstawa prawna
Kierownictwo w Domu Pomocy Społecznej
O grupie
Galeria zdjęć‡ grupy
O nas w mediach
Dom Pomocy Społecznej w Szczytnie
Filia Domu Pomocy w Spychowie


Wyjście do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie

20.08.2012 00:00:00


20 sierpnia b.r. udaliśmy się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. W spotkaniu uczestniczyło 16 Mieszkańców i 2 opiekunów. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy ciepło przywitani przez grupę Strażaków i z miłą chęcią rozpoczęliśmy zwiedzać placówkę oraz z pełnym zaangażowaniem słuchać wykładu na temat ich pracy.
Podczas spotkania zorganizowano wiele atrakcji, były to: symulacje gaszenia pożaru, obsługa narzędzi np. nożyce do rozcinania metalu aut powypadkowych, piła motorowa, butla z tlenem, maski, hełmy  itp. Kilku najbardziej sprawnych Mieszkańców wybrało się z opiekunami na „przejażdżkę w chmury” drabiną podnośnikową. Emocji było co nie miara, wszyscy zafascynowani i uradowani korzystali z możliwości wcielenia się w postać Strażaka.
Wspólne spotkanie ze Strażakami pozwoliło na nawiązanie pozytywnych relacji i kontaktów Mieszkańców ze środowiskiem, sprzyja aktywizacji osób niepełnosprawnych, pozwala przybliżyć uczestnikom wizerunek Straży Pożarnej, uwrażliwia na potrzeby innych ludzi, wyzwala u uczestników uczucie radości, zadowolenia, wspólnoty. Dobra zabawa, rozmowy, poznawanie się pozwoliło zmniejszyć dystans pomiędzy osobami niepełnosprawnymi a społecznością lokalną, przełamać bariery i obawy w kontaktach oraz umożliwić wzajemną integrację.
Mając w pamięci niezapomniane chwile ze spotkania czekamy z niecierpliwością na kolejne wyjście do sąsiadującej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

© Oprogramowanie Meteoryt